Bedulkis smėliavimas, rūdžių šalinimas
gallery/win
gallery/halo
gallery/dustless blaster
gallery/vapor blasting

 

Siekiant apsaugoti smėliuotojų sveikatą, Europos Sąjungos komisija priėmė direktyvą, draudžiančią smėliuoti  kvarciniu smėliu, kuriame yra daug kristalinio silicio, pavojingo žmogaus gyvybei. Smėliavimo proceso metu šis kristalas  susidūręs  su smėliuojamu paviršiumi skyla į ypač smulkias dalelytes, kurios nenusėda kaip dulkės. Todėl turi būti įrengtos specialios dulkių surinkimo talpos, daromas priverstinis vėdinimas. Šios ypač smulkios ir aštrios dalelytės patekusios į plaučius keleriopai padidina plaučių vėžio riziką, sukelia silikozę, lėtinę obstrukcinę plaučių ligą.

Atsižvelgiant į paskelbtas direktyvas, buvo sukurta naujo tipo smėliavimo įranga:  panaudojant vandenį t.y  kiekvieną abrazyvo dalelytę paskandinant vandens laše dulkių kiekis sumažėjo 92% !

 

WIN (water injection nozzles) ir HALO. WIN atveju paskutiniame abrazyvo judėjimo smėliavimo žarna taške (prieš išlekiant iš antgalio kiaurymės) įterpiama vandens srovė. Taip šie srautai sumaišomi tarpusavyje ir dulkių kiekis sumažinamas iki 50-80%. Tačiau tokiam procesui reikia gana daug vandens. Taikant HALO tenchnologiją yra sukuriamas vandens žiedas, kuris apgaubia abrazyvo srovę. Technologija šiek tiek pažangesnė nei WIN, tačiau pagrindinis trūkumas išlieka - reikalingas didžiulis kiekis vandens.

WIN

HALO

ŠLAPIO TIPO SMĖLIASROVĖS

Šio tipo smėliasrovėse abrazyvas ir vanduo sumaišomas pačiame abrazyvo inde. Jame, pasitelkus orą sukuriamas slėgis, o dozatoriaus pagalba ši mikstūra nukreipiama į smėliavimo kanalą. Taikant šią tehnologiją, dulkių sumažėja net iki 90 proc, tačiau dėl naudojamo oro slėginiame inde sunku tiksliai dozuoti vandens ir abrazyvo mišinį (todėl išauga Paslaugos kaštai)

Miglos/Rūko smėliasrovės

Šiuose įrenginiuose vandens ir abrazyvo mišinys taip pat laikomas slėginiame inde, tačiau šios technologijos atveju slėgį slėginiame inde sukuria ne oras, o vanduo. Vandens ir abrazyo mišinys preciziškai dozuojamas į smėliavimo kanalą, net iki 92% sumažinant dulkių kiekį. Ši technologija leidžia  ypač tiksliai reguliuoti tiek suvartojamo abrazyvo/vandens kiekį tiek slėgį smėliavimo metu. Prietaiso tikslumas įgalina smėliuoti daug įvairesnius: plieno, aliuminio, betono, medžio, plastiko, plytų ir pan paviršius.

Dėl technologinio postūmio ir naujo teisinio reguliavimo šlapio tipo smėliavimo įranga pamažu iš rinkos išstumia sauso tipo smėliasroves. Nauji įrankiai ir smėliavimo metodai iš pagrindų keičia smėliuotojų darbo sąlygas, o aplinkiniams kuria žymiai saugesnę aplinką.